AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Bir çeşit Blend Yapımı.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Claude.
Yönetici.
Yönetici.

Cinsiyet Kadın İsim İsim : İrem
Yaş Yaş : 21
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 4289

MesajKonu: Bir çeşit Blend Yapımı.   C.tesi Ağus. 28, 2010 12:09 pm

*Ders Alıntıdır.

Önce, File>New diyoruz ve 400*400'lük bir sayfa açıyoruz (:

Sonra bu sayfamız için kullanacağımız resimlerimizi File>Open diyerek açıyoruz. Resimlerimizi küçültmek için Image> Image Size diyoruz.

Aşağıda gösterdiğim "Paint Bucket Tool" ile sayfamızın içini resimlere uygun bir renk ile dolduruyoruz.

Şimdi arka plan adımı için, Hücreye benzeyen bişi var orda Ona basıyoruz yani Custom Shape Tool'a. Eğer o yerde sizde dikdörtgen şeklinde bir kutu varsa üstüne gelip sağa tıklayın ve "Custom Shape Tool" seçin (: Yukarıda şekiller var. Şimdi o şekillerden istediğinizi seçin. Eğer sizde az şekil varsa, yandaki küçük işaretten "All" diyin ve çıkan şeye de "Append" diyin (:

Şimdi istediğiniz şeklin rengini de seçtiniz ve sayfanıza çizdiniz değil mi ? O zaman resimleri kesme zamanı. Herhangi bi Tool kullanabilirsiniz ama "Magnetic Lasso Tool" en iyisi bence. Resminizin kesmek istediğiniz yerlerini belirleyin. Daha sonra sayfanıza taşımadan önce sağa tıklayın ve "Feather" diyin. Bu resminizin kenarlarının yumuşamasına yardımcı olacaktır (: Çıkan kutucuğa 0,5 yazın (: Şimdi resminize taşıyabilirsiniz Move Tool ile tabii ki

Hmm. Resmimiz sade mi oldu ne O zaman güzelleşsin biraz. Taşıdığımız resimleri "Duplicate Layer" yapıyoruz. Buda resmimiz çoğalmasını sağlıyor (: Çoğalan resimlerimizi Image>Adjustments>Desaturate yapıyoruz. Ve siyah beyaz oluyor. Ben Ash'in sadece bluzünün pembe olmasının şeker durucağını düşündüm. Bu yüzden resmimiz siyah beyazken bluzünü siliyorum. Böylece sadece bluzü pembe kalıyo (: Aynı işlemi diğer resme de uyguladım. Ve bitti gibi. Size şimdi texture, yazı, PSD gibi şeyleri eklemek kalıyo (: Unutmayın, yaratıcı olucaz. En alakasız şeyleri koyup deneyin. Korkmayın, kötü durursa silersiniz. Ama deneyin (: Umarım anlamışsınızdır.

Sonuç (:

EmmaRoberts

http://fanclublar.forumn.org/
Excellent.
Süper Mod.
Süper Mod.

Cinsiyet Kadın İsim İsim : Esra
Yaş Yaş : 20
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 2109

MesajKonu: Geri: Bir çeşit Blend Yapımı.   C.tesi Ağus. 28, 2010 12:51 pm

muhteşem bir anlatım, mutlaka deneyeceğim çok teşekkürler İremcim (:

Claude.
Yönetici.
Yönetici.

Cinsiyet Kadın İsim İsim : İrem
Yaş Yaş : 21
Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 4289

MesajKonu: Geri: Bir çeşit Blend Yapımı.   C.tesi Ağus. 28, 2010 8:48 pm

Ben de deneyeceğim tatlım, önemli değil (:

EmmaRoberts

http://fanclublar.forumn.org/
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Bir çeşit Blend Yapımı.   

Bir çeşit Blend Yapımı.
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Photospace'de imza yapımı
» Jelibon'dan Kapı Süsü Yapımı
» dondorma çubuğu ile yapılan oya
» İstiare ile evlilik yapılır mı?
» Değişik İmza Yapımı